Aktor dostał piorunem w filmie Mela Gibsona! Ciekawostki ze świata filmu.

Sceny walki w których uczestniczył Bruce’a Lee były celowo spowalniane, ponieważ ruszał się on w bardzo szybkim tempie. Oglądający daną scenę nie był w stanie zobaczyć szybkich ruchów Bruce’a.
W tamtym czasie kamery nagrywały w 24 klatkach. Bruce Lee poruszał się zbyt szybko dla tego typu kamer, więc sceny walki nagrywane były bardziej profesjonalnym sprzętem, który w przeciwieństwie do wcześniej wspomnianych kamer nagrywał w 32 klatkach na sekundę. Film następnie spowalniano, aby wszystkie sceny odbywały się w równym tempie. Co dało efekt zwolnienia ciosów Bruce’a.


Bruce Willis zanim został aktorem był prywatnym detektywem.

W filmie Borat – główny bohater według widza mówi po kazachstańsku, jednak tak na prawdę porozumiewa się w jęzuku hebrajskim, czasami wtrąci języki słowiańskie. Dzięki czemu film był bardzo znany w Izraelu.

W Pasji Mela Gibsona główny aktor dostał przypadkowo kilka razy biczem w scenach biczowania. Podczas drogi krzyżowej 50 kg krzyż naprawdę przygniótł głowę aktora, który zaczął pluć krwią, co można zobaczyć w filmie.
Aktor spędzał od 4-8 godz na charakteryzacji, czasami drugie tyle wisiał na krzyżu przez co nabawił się zapalenia płuc. Zdjęć filmowych nie przerwano, a aktor z wysoką gorączką grał dalej kadrowany specjalnie ciasno by zasłonić ciało otulone kocami. Gdy kręcono scenę śmierci specjalnie czekano na prawdziwą burzę, co w tamtym regionie nie jest zbyt częstym zjawiskiem, kiedy faktycznie przyszła James Caviezel został porażony piorunem.


Jeśli spodobał Ci się wpis zostaw 👍 na naszym fanapge facebookowym, instagramie i bądź informowany na bieżąco o nowościach na blogu i zniżkach! 😍 instagram: @mvideo.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *