Gdy lubisz robić zdjęcia i chciałbyś być w tym coraz lepszy to z pewnością szukasz inspiracji na różnych stronach internetowych jak i na portalach społecznościowych. Warto jednak znać miejsca na których są usiane dobre zdjęcia ze względów kompozycyjnych jak i zachowanych innych proporcji fotografii, bo od zawsze wiadomo, że z kim zadajesz takim się stajesz to samo tyczy się fotografii, gdy przeglądasz dobre foto codziennie podświadomie zaczynasz zauważać jak ulepszyć swoją fotografię. Polecam to każdemu amatorowi jak i profesjonalnemu fotografowi to doskonała obrona przed wypaleniem zawodowym.

New York Times

Reporterzy najbardziej znanej gazety New York Timesa na całym świecie tworzą swoje reportaże również foto i są to bardzo bardzo dobre fotografie. 1. https://lens.blogs.nytimes.com/category/pictures-of-the-day
2. https://www.nytimes.com/section/lens

National Geographic

Fotograf który chciałby robić zdjęcia dla national geographic nie tylko musi wyjechać w podróż i poświęcić kilkanaście jak nie kilkadziesiąt dni swojego życia, ale musi spełniać określone i surowe wymogi kompozycyjne fotografii, robi reportaż i kiedy się przyjmie w siedzibie NG dopiero wtedy wysyłają takiego fotografa w dalszą podróż już opłacając wszystkie koszta. Dlatego też warto przeglądać i ten typ fotografii.
https://www.national-geographic.pl/fotografia

Stock

Ciekawą alternatywą są ujęcia stockowe, czyli takie które można użyć z licencją komercyjną. Ujęcia stock też objęte są swoimi prawami i nie każde może się dostać do tej biblioteki. Musi być ostre po maksymalnym przybliżeniu, mieć rozdzielczość którą dana strona stockowa potrzebuje i mieć dobrą kompozycję. Można by tu się dużo rozpisać, być może powstanie inny wątek na ten temat. Jednak też warto spojrzeć na te zdjęcia, jednak jest to sprawa dwurzędowa gdyż nie są one tak piękne jak fotografie do National Geographic lub New York Times.

Oto kilka stockowych ston na które warto zajrzeć:
https://unsplash.com/ (Myślę, że jest to najlepszy bank zdjęć)
https://picjumbo.com/
https://www.shutterstock.com (Największy zbiór jak do tej pory ujęć stockowych)
https://stock.adobe.com/pl/  ( Firma adobe znana z profesjonalnych programów takich jak photoshop lub premiere pro do tworzenia profesjonalnych filmów również stworzyła swoją bibliotekę stockową)
https://www.dreamstime.com/
https://www.istockphoto.com/pl
https://www.istockphoto.com/pl/thinkstock
https://gratisography.com/
http://imcreator.com/free – Darmowy stock jednak przy wykorzystywaniu trzeba podać źródło fotografii.
https://deathtothestockphoto.com/ – Pobranie 10 zdjęć miesięcznie + po zapisaniu do newslettera paczuszka ze zdjęciami.
https://littlevisuals.co/ – Po zapisaniu do newslettera będziemy otrzymywać 7 zdjęć raz w tygodniu.

Pinterest

Nie można również zapomnieć o genialnej stronie Pinterest która jest z zasady inspiracją wiedzy.

Jest dostępna aplikacja na smartphony co jest również bardzo ciekawą opcją. Moża się logować, dodawać kategorie i przechowywać tam zdjęcia na każdą ewentualność. Sam wybierasz czy dane zdjęcie jest dla ciebie inspiracją. Możesz dodawać również swoje zdjęcia, a gdy użytkownicy zapiszą je na swojej tablicy będziesz to widział – to miłe bo oznacza że Twoja fotografia zainspirowała innych do dalszej pracy.
https://pl.pinterest.com/


Polub nas na facebooku
Obserwuj na instagramie
Do zobaczenia!


Leave a Reply

Your email address will not be published.