Jak wykonać ładne zdjęcie krajobrazu? Triki i tajniki ;)

Często gdy widzimy zachód słońca, którym jesteśmy zachwyceni, wygląda on nieziemsko gdy na niego patrzymy, więc chcemy go uwiecznić na zdjęciu, aby móc wrócić do tej pięknej chwili i po naciśnięciu spustu migawki szybko wstawiamy je na wszystkie portale społecznościowe, aby każdy mógł zobaczyć tak piękny widok. Jednak gdy wracamy do naszych czterech ścian, siadamy wygodnie, bierzemy do ręki nasz aparat, lub telefon i patrzymy na nasze zdjęcie, aby jeszcze raz się zachwycić tym pięknem. Jednak dzieję się coś zupełnie odwrotnego, jesteśmy zażenowani, że nasz aparat zrobił tak beznadziejne zdjęcie tego co widzieliśmy gołym okiem. Jak więc zrobić zdjęcie tak, aby wyglądało tak samo jak je widzimy naszymi oczami? Poniżej dam parę wskazówek, które mogą okazać się pomocne przy robieniu tego typu fotografii.

Ważny jest „trójpodział obrazu”. Nasz horyzont musi być blisko linii poziomej (jednej lub drugiej) naszego trójpodziału. Wtedy oko odbiera zdjęcie za bardzo atrakcyjne.

Jest jeszcze magiczna technika HDR, kiedy jej użyjesz już nigdy nie będziesz mieć prześwietlonych chmur, lub za ciemnego zdjęcia. Polega ona na zrobieniu trzech zdjęć o różnej ‚rozpiętości tonalnej’ czyli od najciemniejszego do najjaśniejszego. Późniejsza obróbka w programie graficznym – łączymy 3 zdjęcia w jedno i mamy gotowy efekt. Tą technikę również się stosuje do zdjęć w pomieszczeniach.

Po zrobieniu zdjęcia zostaje tylko obróbka w programie graficznym, co pojawi się w kolejnych postach, na które zapraszam.

→ Jeśli chcesz widzieć nowe wpisy i dostawać o nich powiadomienie, napisz do nas na messengerze fb wiadomość o treści: „start„. Wtedy nasz bot włączy Ci subskrypcje  i będziesz dostawać powiadomienia o ciekawych wpisach.


Jeśli spodobał Ci się wpis zostaw 👍 na naszym fanapge facebookowym, instagramie i bądź informowany na bieżąco o nowościach na blogu i zniżkach! 😍 instagram: @mvideo.pl