Jeśli powiemy sobie o portretach,?‍ to czy zdjęcie na którym jesteś odzwierciedla twoją twarz tak samo jak w rzeczywistości? Czy jednak nie masz wrażenia, że ciebie pogrubia? Wiem, stąpam po cienkim lodzie ?jednak w sprawie obiektywów sprawa jest jasna 🙂 To dzięki ogniskowej, możemy sprawić, aby nasza twarz wyglądała tak jak chcemy, czyli pięknie 🙂 ??

Często widzimy obiektyw i zastanawiamy się co te cyferki oznaczają ? 18-55mm? 50mm? 85mm? 18-200mm? ? Jest to ogniskowa obiektywu, czyli tak jakby zoom. Im mniejsza liczba, tym szerszy widok.⛰ 8mm to rybie oko, a 230mm to zoom – Tym obiektywem z dalszej odległości zobaczymy sąsiada wyglądającego przez okno swojego domu w węższym kadrze. Poniższy obrazek zobrazuje to idealnie.

Czyli co tak naprawdę pogrubia twarz? ? Robiąc zdjęcie szerokim obiektywem czyli np. 24mm . Gdybym podszedł bardzo blisko twarzy i zrobił zdjęcie, zniekształciłoby ją, tak jak na powyższym obrazku. Jednak gdybym odszedł parę metrów od modelki z 230mm obiektywem twarz na zdjęciu byłaby dużo mniej zniekształcona. Dlatego czasami mówi się na: 50mm, 85mm, 135mm obiektywy portretowe. Choć niektórzy twierdzą, że to pojęcie powinno zaczynać się od 135mm. Wszystko jednak zależy od wizji fotografika i modelki.?


Jeśli chcielibyście o coś zapytać, lub dodać coś od siebie, zachęcamy do komentowania.
Zespół Make Video


Leave a Reply

Your email address will not be published.